Hogar / Fixed Inductors / WLCW1608Z0G14NPB
minImg
WLCW1608Z0G14NPB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLCW1608Z0G14NPB
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 14NH 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 35 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 14 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz