Hogar / Fixed Inductors / WLCW2520Z0G22NPB
minImg
WLCW2520Z0G22NPB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLCW2520Z0G22NPB
Paquete:
1008
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 22NH 1008
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 350 MHz
Q @ Freq 55 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 22 nH
Series CW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.4GHz