Hogar / Fixed Inductors / WLCW2520Z0G33NPB
minImg
WLCW2520Z0G33NPB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLCW2520Z0G33NPB
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 33NH 1008
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 350 MHz
Q @ Freq 60 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Inductance 33 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.6GHz