Hogar / Fixed Inductors / WLCW2520Z0J100PB
minImg
WLCW2520Z0J100PB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLCW2520Z0J100PB
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 10000NH 1008
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9Ohm Max
Inductance 10 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz