Hogar / Fixed Inductors / WLCW2520Z0J2R2PB
minImg
WLCW2520Z0J2R2PB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLCW2520Z0J2R2PB
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 2200NH 1008
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 28 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max
Inductance 2.2 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 160MHz