Hogar / Fixed Inductors / WLCW3225Z0J56NPB
minImg
WLCW3225Z0J56NPB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLCW3225Z0J56NPB
Paquete:
1210
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 56NH 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 60 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.135" L x 0.110" W (3.42mm x 2.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 56 nH
Series CW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5GHz