Hogar / Fixed Inductors / WLFI1608Z0MR82TB
minImg
WLFI1608Z0MR82TB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLFI1608Z0MR82TB
Paquete:
0603
Descripción:
INDUCTOR FIXED 0.82UH 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 35 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Inductance 820 nH
Series FI
Type -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 75MHz