Hogar / Fixed Inductors / WLFW1608Z0K51NPB
minImg
WLFW1608Z0K51NPB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLFW1608Z0K51NPB
Paquete:
0603
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 51NH 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 12 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 75mOhm Max
Inductance 51 nH
Series FW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5GHz