Hogar / Fixed Inductors / WLFW2012Z0K1R0PB
minImg
WLFW2012Z0K1R0PB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLFW2012Z0K1R0PB
Paquete:
0805
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 1.0UH 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.075" W (2.29mm x 1.91mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 690mOhm Max
Inductance 1 µH
Series FW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 340MHz