Hogar / Fixed Inductors / WLFW2520Z0KR56PB
minImg
WLFW2520Z0KR56PB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLFW2520Z0KR56PB
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 0.56UH 1008
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 40 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.107" L x 0.102" W (2.72mm x 2.59mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 560 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 460MHz