Hogar / Fixed Inductors / WLPM171770MR82LC
minImg
WLPM171770MR82LC
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLPM171770MR82LC
Descripción:
POWER CHOKE MOLDED 0.82UH 45A
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 45A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 56.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" L x 0.675" W (18.00mm x 17.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.08mOhm Max
Inductance 820 nH