Hogar / Fixed Inductors / WLPM444220M5R6LC
minImg
WLPM444220M5R6LC
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLPM444220M5R6LC
Descripción:
POWER CHOKE MOLDED 5.6UH 3.5A
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.175" L x 0.157" W (4.45mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 115mOhm Max
Inductance 5.6 µH