Hogar / Fixed Inductors / WLPN404010M6R8LE
minImg
WLPN404010M6R8LE
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLPN404010M6R8LE
Descripción:
INDUCTOR POWER 6.8UH SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series PN
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 38MHz