Hogar / Fixed Inductors / WLPN404010N1R0LE
minImg
WLPN404010N1R0LE
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLPN404010N1R0LE
Descripción:
INDUCTOR POWER 1.0UH SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 56mOhm Max
Inductance 1 µH
Series PN
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 116MHz