Hogar / Fixed Inductors / WLPN505010M4R7PE
minImg
WLPN505010M4R7PE
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLPN505010M4R7PE
Descripción:
INDUCTOR POWER 4.7UH SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.15 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 145mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series PN
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 37MHz