Hogar / Fixed Inductors / WLQC0908Z0G15NPB
minImg
WLQC0908Z0G15NPB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLQC0908Z0G15NPB
Descripción:
COIL AIR CORE 15NH 2% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 400 MHz
Q @ Freq 90 @ 400MHz
Height - Seated (Max) 0.078" (1.98mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 4.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.061" L x 0.084" W (1.55mm x 2.13mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.2mOhm Max
Inductance 15 nH
Series QC
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3GHz