Hogar / Fixed Inductors / WLQC0908Z0G23NPB
minImg
WLQC0908Z0G23NPB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLQC0908Z0G23NPB
Descripción:
COIL AIR CORE 23NH 2% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 400 MHz
Q @ Freq 130 @ 400MHz
Height - Seated (Max) 0.078" (1.98mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 4.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.088" L x 0.084" W (2.24mm x 2.13mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 23 nH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.6GHz