Hogar / Fixed Inductors / WLQC1111H0G43NLB
minImg
WLQC1111H0G43NLB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLQC1111H0G43NLB
Descripción:
COIL AIR CORE 43NH 2% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 400 MHz
Q @ Freq 200 @ 400MHz
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 4.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.130" L x 0.105" W (3.30mm x 2.67mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.8mOhm Max
Inductance 43 nH
Series QC
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.2GHz