Hogar / Fixed Inductors / WLSN043DZ0M270LB
minImg
WLSN043DZ0M270LB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLSN043DZ0M270LB
Descripción:
INDUCTOR POWER 27UH 20% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 620 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 522mOhm Max
Inductance 27 µH