Hogar / Fixed Inductors / WLSN054DZ0M4R7LB
minImg
WLSN054DZ0M4R7LB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLSN054DZ0M4R7LB
Descripción:
INDUCTOR POWER 4.7UH 20% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28mOhm Max
Inductance 4.7 µH