Hogar / Fixed Inductors / WLSN073DZ0M270LB
minImg
WLSN073DZ0M270LB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLSN073DZ0M270LB
Descripción:
INDUCTOR POWER 27UH 20% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 940 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 153mOhm Max
Inductance 27 µH