Hogar / Fixed Inductors / WLSN075DZ0K6R8LB
minImg
WLSN075DZ0K6R8LB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLSN075DZ0K6R8LB
Descripción:
INDUCTOR POWER 6.8UH 10% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 58mOhm Max
Inductance 6.8 µH