Hogar / Fixed Inductors / WLSS124PZ0M4R7LB
minImg
WLSS124PZ0M4R7LB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLSS124PZ0M4R7LB
Descripción:
INDUCTOR POWER 4.7UH 20% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 18mOhm Max
Inductance 4.7 µH