Hogar / Fixed Inductors / WLSS428PZ0N390LB
minImg
WLSS428PZ0N390LB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLSS428PZ0N390LB
Descripción:
INDUCTOR POWER 39UH 30% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 383.7mOhm Max
Inductance 39 µH