Hogar / Fixed Inductors / WLSS528PZ0N270LB
minImg
WLSS528PZ0N270LB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLSS528PZ0N270LB
Descripción:
INDUCTOR POWER 27UH 30% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 175mOhm Max
Inductance 27 µH