Hogar / Fixed Inductors / WLSSA38GZ0N470LB
minImg
WLSSA38GZ0N470LB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLSSA38GZ0N470LB
Descripción:
INDUCTOR POWER 47UH 30% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.406" L x 0.409" W (10.30mm x 10.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 128mOhm Max
Inductance 47 µH