Hogar / Fixed Inductors / WLSSA50GZ0N390LB
minImg
WLSSA50GZ0N390LB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WLSSA50GZ0N390LB
Descripción:
INDUCTOR POWER 39UH 30% SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 106mOhm Max
Inductance 39 µH