WMF05P33K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
WMF05P33K-F
Descripción:
CAP FILM 0.33UF 10% 50VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.429" Dia x 0.811" L (10.90mm x 20.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series WMF
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 35V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.33 µF