WMF1S56K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
WMF1S56K-F
Descripción:
CAP FILM 0.056UF 100VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.264" Dia x 0.811" L (6.70mm x 20.60mm)
Series WMF
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 65V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.056 µF