WN3S20H100CQ
WeEn Semiconductors
Producto No:
WN3S20H100CQ
Paquete:
TO-220AB
Descripción:
DUAL COMMON CATHODE POWER SCHOTT
En stock : 6000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 750 mV @ 10 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction 150°C