WNSC2D10650DJ
WeEn Semiconductors
Producto No:
WNSC2D10650DJ
Paquete:
DPAK
Descripción:
DIODE SIL CARBIDE 650V 10A DPAK
En stock : 7480
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Capacitance @ Vr, F 310pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 650 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 10 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A