WNSC2D10650TJ
WeEn Semiconductors
Producto No:
WNSC2D10650TJ
Paquete:
5-DFN (8x8)
Descripción:
DIODE SIL CARBIDE 650V 10A 5DFN
En stock : 2990
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Capacitance @ Vr, F 310pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 5-DFN (8x8)
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 650 V
Series -
Package / Case 4-VSFN Exposed Pad
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 10 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A