Hogar / Diode Arrays / WNSC6D20650CW6Q
minImg
WNSC6D20650CW6Q
WeEn Semiconductors
Producto No:
WNSC6D20650CW6Q
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
DUAL SILICON CARBIDE SCHOTTKY DI
En stock : 465
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 650 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.45 V @ 10 A
Mfr WeEn Semiconductors
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction 175°C