WP1533AA/SRD14V-W152
Kingbright
Producto No:
WP1533AA/SRD14V-W152
Fabricante:
Kingbright
Descripción:
LED 4.7MM 660NM RED 6"LD PNL MNT
Guía del usuario
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Type LED
Voltage 14V
Mfr Kingbright
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak 655nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 10.5mA
Lens Size 4.70mm Dia