WP25D-S028VA1-R8000
JAE Electronics
Producto No:
WP25D-S028VA1-R8000
Fabricante:
JAE Electronics
Descripción:
CONN RCPT 28POS SMD GOLD
En stock : 1762
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 28
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.028" (0.71mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Series WP25D
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.014" (0.35mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.7mm