WP710A10F3C-100MAV
Kingbright
Producto No:
WP710A10F3C-100MAV
Fabricante:
Kingbright
Descripción:
3MM INFRARED EMITTER
En stock : 300
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Viewing Angle 30°
Mounting Type Through Hole
Orientation Top View
Product Status Active
Wavelength 940nm
Radiant Intensity (Ie) Min @ If 40mW/sr @ 100mA
Series -
Type Infrared (IR)
Package / Case Radial
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.4V
Package Bulk
Current - DC Forward (If) (Max) 100mA