WP710A10SGD14V
Kingbright
Producto No:
WP710A10SGD14V
Fabricante:
Kingbright
Paquete:
T-1
Descripción:
LED GREEN DIFFUSED T-1 T/H
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 568nm
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 40°
Color Green
Current - Test 10.5mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.90mm Dia
Millicandela Rating 20mcd
Product Status Active
Height (Max) 5.90mm
Supplier Device Package T-1
Lens Style Round with Domed Top
Series -
Package / Case Radial
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 14V
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 565nm
Package Bulk
Lens Size 3mm, T-1