Hogar / Fixed Inductors / WQCW1005Z0G4N3TB
minImg
WQCW1005Z0G4N3TB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WQCW1005Z0G4N3TB
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 4.3NH 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 900 MHz
Q @ Freq 40 @ 900MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 91mOhm Max
Inductance 4.3 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz