Hogar / Fixed Inductors / WQCW1005Z0G68NTB
minImg
WQCW1005Z0G68NTB
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WQCW1005Z0G68NTB
Paquete:
0402
Descripción:
INDUCTOR WIRE WOUND 68.0NH 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 22 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.12Ohm Max
Inductance 68 nH
Series CW
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.62GHz