WR02X3R0 JAL
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WR02X3R0 JAL
Descripción:
RES 3 OHM 5% 1/20W 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient -200/ +600ppm/°C
Ratings -
Resistance 3 Ohms
Series WR02X
Power (Watts) 0.05W, 1/20W