WR04X132 JTL
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WR04X132 JTL
Paquete:
0402
Descripción:
RES 1.3K OHM 5% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 1.3 kOhms
Series WR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W