WR04X8R2 JTL
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WR04X8R2 JTL
Descripción:
RES 8.2 OHM 5% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient -200/ +400ppm/°C
Ratings -
Resistance 8.2 Ohms
Series WR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W