WR08X393 JTL
Walsin Technology Corporation
Producto No:
WR08X393 JTL
Descripción:
RES 39K OHM 5% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 39 kOhms
Series WR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W