WR9HC666LCP-F(R)
GlobTek, Inc.
Producto No:
WR9HC666LCP-F(R)
Fabricante:
GlobTek, Inc.
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 7.5V 5W
En stock : 117
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CE, cUL , LPS, PSE, SIQ
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.13" L x 1.57" W x 1.16" H (54.0mm x 40.0mm x 29.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 666mA
Series GT-A81051-0507-0.5UW2
Power (Watts) 5 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency Level III
Voltage - Output 7.5V
Standard Number 60950-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC