WR9QI1660CCPN(R6B)
GlobTek, Inc.
Producto No:
WR9QI1660CCPN(R6B)
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 40W
En stock : 218
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Multi-Blade (Sold Separately)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, RCM, UKRSepro, UL, VCCI
Input Connector Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension 1.71" L x 2.91" W x 1.39" H (43.5mm x 74.0mm x 35.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.66A
Series GTM46402-40VV-x.x-Q
Power (Watts) 40 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Standard Number 1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC