WR9QZ900USBCIM(R6B)
GlobTek, Inc.
Producto No:
WR9QZ900USBCIM(R6B)
Descripción:
AC/DC WALL MNT ADAPT 5V-20V 18W
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Polarization -
Input Type Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Applications Medical
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector USB C Receptacle
Approval Agency CB, CCC, cETLus, EAC, FCC, LPS, PSE, RCM, Ukraine, VCCI, WEEE
Input Connector Multi-Blade
Size / Dimension 2.91" L x 1.71" W x 1.45" H (74.0mm x 43.5mm x 36.8mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 3A, 3A, 2A, 1.5A, 1.2A, 1.19A, 900mA
Series GTM96181-18PD-Q
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized -
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 5V, 5.8V, 9V, 12V, 15V, 15.1V, 20V
Standard Number 60601-1
Mfr GlobTek, Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC