WSHM2818R0500FEK
Vishay Dale
Producto No:
WSHM2818R0500FEK
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
2818
Descripción:
RES 0.05 OHM 1% 7W 2818
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2818
Ratings AEC-Q200
Resistance 50 mOhms
Series WSHM2818
Power (Watts) 7W