WSL0603R0100FTG18
Vishay Dale
Producto No:
WSL0603R0100FTG18
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
0603
Descripción:
RES 0.01 OHM 1% 1/5W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 0.2W, 1/5W