WSL0805R0470DTG
Vishay Dale
Producto No:
WSL0805R0470DTG
0805
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RES 0.047 OHM 0.5% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 47 mOhms
Series WSL
Power (Watts) 0.125W, 1/8W