WSL1206R0330DTB
Vishay Dale
Producto No:
WSL1206R0330DTB
1206
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RES 0.033 OHM 0.5% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 33 mOhms
Series WSL
Power (Watts) 0.25W, 1/4W